Plecak do samolotu jako bagaż podręczny

Bez względu na to, czy podróżujemy często, czy sporadycznie dużą wagę przywiązujemy do rodzaju zabieranego bagażu. Jest to szczególnie istotne wtedy, gdy decydujemy się na transport liniami lotniczymi, ponieważ musi on spełnić nie tylko nasze oczekiwania, ale również wewnętrzne wymogi lotniska. Dowiedz się jak wybrać bagaż który będzie nie tylko praktyczny, ale także szykowny.

Wymogi bagażu różnych linii lotniczych

plecak podręczny do samolotu

Wymogi odnośnie do bagażu różnią się nie tylko pomiędzy poszczególnymi liniami lotniczymi. Wiele zależy również od tego, gdzie lecimy. Wykupując bilet otrzymujemy szczegółowe informacje na temat tego jaki bagaż możemy ze sobą zabrać. W przypadku walizek rejestrowanych zazwyczaj ograniczenia dotyczą jedynie wagi. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku bagażu podręcznego do samolotu. To, co chcemy mieć ze sobą podczas lotu, ograniczone jest bowiem nie tylko wagą, ale także wymiarami plecaka bądź walizki. Jeżeli zaś chodzi o bagaż rejestrowany, warto zwrócić uwagę na jego jakość. W przypadku korzystania z linii lotniczych musimy wziąć pod uwagę, że podczas sortowania będzie on narażony na liczne niekorzystne działanie czynników zewnętrznych takich jak wstrząsy czy gniecenia. Jeżeli więc chcemy ochronić zawartość naszej walizki przed uszkodzeniem, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby była ona wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Szukasz plecaka? – niedrogiego a przy tym dopasowanego do podróżny samolotem?
Sprawdź ofertę marki Brytyjka!

rel="nofollow" title="Zobacz produkowane"

 

Na co zwrócić uwagę wybierając torbę i plecak do samolotu

Stając przed wyborem torby lub plecaki do samolotu dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby była ona jak najbardziej uniwersalna. W przypadku bagażu rejestrowanego najistotniejsza jest jego pusta waga. Od tego bowiem zależy, ile stracimy na samej walizce. Jeżeli bowiem dopuszczalna waga bagażu rejestrowanego wynosi 25 kg, a torba będzie miała około 6 kg, to tak naprawdę możemy w niej zmieścić jedynie 19 kg. O ile w tym wypadku nie ma to aż tak dużego znaczenia to przy ograniczeniach do 15 kg, zdecydowanie odczujemy już różnice. Krótko mówiąc, im mniejsza waga walizka czy torby, tym lepiej. Wybierając tego rodzaju bagaż, należy jednak szczególną uwagę zwrócić na jakość wykonania. Niska waga produktu nie może powiem mieć odzwierciedlenie w słabej jakości konstrukcji.

Poniższe modele szukajcie w kategorii plecaki turystyczne – naszego serwisu!

Walizka czy plecak do samolotu

bagaż ryanair

Sprawdź wymogi bagażu podręcznego dla linii Ryanair

wynajmij hotel i samochód w Ryanair

Wynajmij samochód lub miejsce w hotelu z liniami RYANAIR!

Jeżeli zaś chodzi o bagaż podręczny, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy wygodniejsze jest walizka, czy też plecak. Wiele zależy od tego jaki tryb życia prowadzimy oraz czy potrzebujemy mieć wolne ręce. Jeżeli podróżujemy z małym dzieckiem zdecydowanie lepszym wyborem, będzie plecak do samolotu. Lecąc na spotkanie biznesowe, możemy z powodzeniem zabrać ze sobą elegancką walizkę. Niektóre modele wyposażone są w praktyczny dodatkowy uchwyt, który pozwala na doczepienie jej do bagażu rejestrowanego. Rozwiązanie to sprawia, że całość prezentuje się nie tylko elegancko, ale jednocześnie jest niezwykle praktyczna.

Plecaki do samolotu w wersji podręcznej

Niewątpliwą zaletą plecaków samolotu jest fakt, że są dostępne w bogatej ofercie kolorystycznej. Nawet Jeżeli decydujemy się na wariant elegancki to i tak możemy wybrać go w oryginalnej barwie. Jest to rozwiązanie które szczególnie doceniają biznesmeni którzy jednocześnie podążają za innowacyjnymi rozwiązaniami. Plecak do samolotu bardzo często wyposażony jest w praktyczną kieszeń na tablet lub laptopa. Przy wyborze odpowiedniego modelu powinniśmy zwrócić uwagę także na wygodę jaką zapewniają szelki. Decydując się na plecak, musimy bowiem pamiętać, że noszenie go powinno sprawiać nam wyjątkową przyjemność.

Kolorowy zawrót głowy z plecakami do samolotu

Plecak do samolotu to wybór który jest szczególnie polecany dla ludzi młodych i młodzieży. Na rynku dostępne są bowiem modele które nie tylko zachwycają kolorystyką, ale także wzornictwem. Wybór jest tak dużo, że bez trudu każdy młody człowiek znajdzie wariant odpowiedni dla siebie. Dodatkowo spełniają one wszystkie wymogi stawiane przez linie lotnicze. Przy wyborze plecaka do samolotu szczególną uwagę zwracamy bowiem na jego wymiary. W tym wypadku jego waga jest drugorzędna, gdyż produkty te nie są ciężkie, a to ile w nie włożymy, jest w pełni przez nas kontrolowane.


Artykuł został przygotowany przy wsparciu merytorycznym ekspertów zewnętrznych, takich jak:

warszawa plecak

plecaki dla Warszawiaka